Darmowa dostawa !

HALLOWEEN 0
HALLOWEEN

👻 HALLOWEEN 👻

Halloween to święto obchodzone w nocy z 31 października na 1 listopada.

W dawnych czasach Celtowie obchodzili święto Samhain, które było świętem końca lata i początku zimy. Wierzyli, że w tę noc granica między światem żywych i umarłych staje się cienka, a duchy zmarłych mogą odwiedzać świat żywych. Aby odegnać złe duchy, Celtowie rozpalali ogniska, zakładali maski i kostiumy, a także opowiadali sobie straszne historie.

Współczesne Halloween jest obchodzone w wielu krajach świata, w tym coraz częściej w Polsce. Tradycje związane z tym świętem obejmują:

  • Wydrążenie dyni i zrobienie z niej lampionu. Dynie są symbolem Halloween, a lampiony Jack-o'-lantern są wykonane z wydrążonych dyni z wyrzeźbionymi w nich twarzami.
  • Ubieranie się w przerażające kostiumy. Dzieci i dorośli przebierają się za duchy, wampiry, zombie, czarownice i inne straszne postacie.
  • Gra "cukierek albo psikus". Dzieci chodzą od domu do domu w przebraniach i proszą o słodycze. Jeśli ktoś nie da im słodyczy, to mogą mu zrobić psikusa.
  • Organizowanie imprez i zabaw. W Halloween organizowane są imprezy, bale i inne zabawy dla dzieci i dorosłych.

Halloween jest świętem, które kojarzy się z zabawą i strasznymi historiami. Jest to czas, w którym można się przebrać za ulubione postacie, pobawić się z przyjaciółmi i rodziną i posłuchać strasznych historii.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl